KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052018

nr 1405 2018

Ana Wilhelmson-Lagerman

(1907-1988), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1962. Olja på duk, 59x44, yttermått inklusive ram: 64x48 cm

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:27:22

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Ana Wilhelmson-Lagerman

Läs mer om Ana Wilhelmson-Lagerman